СУЗІР’Я-ОСДЮШОР – ДИНАМО-НПУ – 87:84 (21:12, 21:19, 22:29, 23:24)

С: Касаткіна (30 + 8 підбирань + 5 передач), Шматова (20 + 6 передач), Гаврильчик (15 + 16 підборів), Степанюк (10). 

Д: Тетерук (39), Бойко (21 + 7 передач), П’янтак (6 + 7 підбирань + 6 передач). 

У своїх очікуваннях від цього поєдинку багатенько рівненських любителів баскетболу прогнозували, що на майданчику станеться справжня «заруба». І вона таки справді сталася, хоча окремі її моменти викликають здивування. Зокрема, невже «Динамо-НПУ» грає настільки жорстко (чи навіть жорстоко, якщо вірити арбітрам), щоби мати в пасиві 29 штрафних кидків у власне кільце, 26 загальнокомандних фолів і дострокове вилучення з гри, через перебір порушень, одразу трьох спортсменок?! Причому, що цікаво, в офіційному протоколі напроти Влади Гозалової значиться чотири фоли, тоді як майданчик вона залишила нібито за п’ять. Як для змагань Суперліги, факт досить незрозумілий…

Що ж до самого поєдинку, то обидві команди розпочали його із бойовим настроєм і хорошою самовіддачею. Проте якщо баскетболістки «Сузір’я» свої моменти реалізовували справно (насамперед, слід відзначити Вікторію Касаткіну і Тетяну Гаврильчик), то у наших дівчат чимало кидків із вірних, здавалося би, позицій чомусь мети не досягали. До того ж вони якось дивовижно незграбно боролися за підбори, дозволивши опоненткам із 42 загальних цілих 20 зібрати в атаках. Тож і не дивно, що в середині другої чверті перевага господарок майданчику, яких добре підтримували заповнені трибуни, сягнула 15 очок.

Однак після великої перерви динамівки, користуючись настановами тренера Володимира Рижова, зуміли зробити вірні тактичні перестанови, що дозволило їм кардинально змінити розвиток подій. «Біло-синіх» повела за собою досвідчена Олена Тетерук, яка, склалося враження, своїх опікунш просто не помічала і в підсумку набрала вражаючих 39 очок! З-за дуги її непогано підтримала Олена Бойко, котра записала собі до активу п’ять влучань із восьми спроб. Але інші динамівки, на жаль, очікуваного рівня не продемонстрували. А Наталія Цюбик та Олена Бондар ще й п’яті фоли схопили. У той же час і господарки майданчику втрачати свого не збиралися. У них розігралася Вікторія Шматова, і все той же атакуючий запал зберігали Касаткіна та Гаврильчик. Тож протягом останньої чверті боротьба йшла, що називається, очко в очко.

Кульмінаційною стала заключна хвилина. На її початку все та ж Тетерук точним триочковим кидком вивела «Динамо-НПУ» вперед – 84:83. Однак незабаром вона кинулася страхувати когось із партнерок, і Дарина Степанюк свій шанс із-за шестиметрової лінії також реалізувала бездоганно. Коли ж секундній стрілці залишилося відстукати лише кілька тактів, на лінію штрафних вийшла Шматова і… влучила тільки з першої спроби – 87:84. Киянки виграли підбір і стрімко кинулися в контратаку, яка цілком могла стати рятівною. Щоправда, передачу на дузі отримала не хтось із «снайперів-дальнобійників», а височенна Оксана П’янтак. Проте часу на вибір уже не залишалося, та й кидок центрової «Динамо-НПУ» вийшов на совість. Однак м’яч, двічі скакнувши по кільцю, приземлитися у корзину зрадницьки відмовився...

Таким чином, «Сузір’я» вирвало дуже важливу перемогу і поки закріпилося на третій сходинці у таблиці. Та все ж, у запеклій суперечці за потрапляння до провідного квартету команд, усе залишається, так би мовити, в руках самих динамівок. Загальну картину значно може виправити успіх у наступному поєдинку, який наша команда 4 лютого проведе в гостях проти ще одного принципового суперника – «Вінницьких блискавок».

Отже, вперед, «біло-сині»!

Прокоментувати